Strach a nuda v Bratislave

Autor: Anca Dragu | 14.9.2006 o 14:59 | Karma článku: 12,12 | Prečítané:  3149x

Mám pocit že som výnimka z pravidla: robím čo ma baví (a čo som študovala), mam na to motiváciu, niesom pod veľkým stresom a sa nenudím. Môžete to veriť?! Pozerám vpravo, vľavo a mi sa zdá že vidím len extrémy: ľudia ktorý bežia hore dole (no učila som sa slovo “potulky”J) a sa sťažujú toľko prácu majú a toľko stres je v kancelárie. Na druhej strane môj kolega hra “Solitaire” a o 4pm už je veľmi unavený. On ma iný strach: sa nudí.

Tento leto som počula ako 16 ročná mlada perspektívna sa strašne nudila cez prázdniny. Boli tam traja baby a sa nudili spolu...Viem že všeobecné niesom taká "cool" ale kedy som ju povedala že račej číta nejakú knihu alebo sa učí niečo (cudzí jazyk, niečo na počítač, tancovať alebo robiť niečo v záhrade) tak som stratila aj poslednú šancu zlepšiť môj image, pardon imidž.

Učiť sa niečo cez prázdniny, čo mi šibe?  Ja nerozumiem ľudia ktorý sa nudí. Ja na posledne som sa nudila pred dvoma rokmi kedy som musela čakať 2 hodiny na rade v poliklinike na Kramaroch. Ja naivná myslela som že ak mam na list napísané že musím tam byt o 7:30 to znamená že aj lekár príde na 7:30 lenže on prišiel o 9. Nemala som žiadnu knihu alebo noviny tak som myslela že aspoň trénujem moju slovenčinu trosku a som sa snažila rozprávať s dvoma osoby ktorý tiež čakali tam.

Lenže som sa trošku pomýlila pretože jedna bola študentka ktorá čakala na pána docenta pretože ešte mala riešiť nejaké semináre. Naša konverzácia skončilo veľmi rýchlo pretože ja som povedala že aká špinavá vyzerá nemocnica a že nemôžem veriť že nie je mydlo na WC a ona mi odpovedala že ak chcem komfort mam istí do Carltona, čo chcem aby lekári donesú mydlo z doma, nestačí že majú malo plat? Takto som sa učila že na budúce nebudem otvoriť kotroverzny témy kedy mam chuť robiť konverzáciu.  

Potom som sa kukala na jeden plagát čo bol tam na stene: bola reklama na Prostenal- liek "speciálně vyvinut pro muže na problémy s prostatou". Ja som bola taká zvedavá koľko budem rozumieť po český a nevšimla som že upratovačka chcela umyť presne tam kde nadšená Anca testovala svoju češtinu.

Počula som ju kričať na mne že ona je pod veľkým stresom pretože ma toľko pracú a ja tam zízam na prostatu akokeby nikdy žiadnu som nevidela. Som sa snažila vystvetlit že čakám na pána docenta a nudím sa tak pozerám na plagát. Ona reagovala že ak čakám na pána docenta tak musím slušné sedit a ticho čakať.  Tak neviem čo mam robiť...niečo zle sa so mnou deje pretože sa nenudím a niesom pod stresom. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Od sebavedomia k panike. Ako sa zmenil Kočner v Threeme

Kočner poslal správu aj Jánovi Kuciakovi.

Dobré ráno

Dobré ráno: Kde zlyhala Zuzana Čaputová ako prezidentka?

Ako sa v úrade darí novej prezidentke.

Cynická obluda

Božská neefektivita

Keď si zakladatelia kresťanstva vymýšľali boha, očividne si ho vymysleli hrozne neefektívneho.


Už ste čítali?