Karikatúry

Autor: Anca Dragu | 5.2.2006 o 17:59 | Karma článku: 10,10 | Prečítané:  2671x

Niesom moslimka a ani nábožná. Ja osobne verím že Boh existuje ale sa mi nepáči kedy niekto mi poradí ako on vyzerá, čo robí a čo ma rad.

Minulý týždeň som videla tie karikatúry s Mohamedom po prvý kráť na internete. Viem že napríklad editori z BBC debatovali cely týždeň ak majú ukázať ich alebo nie. Rozhodli že nie. Ako novinárka sa spýtam ako môžeš rozprávať o niečom kedy nevieš čo to je, ako vyzerá. Človek ma pravo posudzovať sám čo je dobre alebo zle. Konečne aj jeden slovensky noviny, SME, sa rozhodol ich ukázať . Teraz som zvedavá ak pán Hrušovsky alebo Konferencia biskupov slovenská bude protestovať  že aj slovenská média urobili ľahostajný vec alebo mlčia, veď to sa netyká ich „voličov“.

 

Dánsky minister zahraničných veci dneska mal tlačovú konferenciu kde hovoril že nerozumie prečo skupiny zo Sýrie alebo Liban musia teraz zapáliť dánske a nórske ambasady aby protestovali proti karikatúry ktorý boli publikovaný v septembre- októbre minulý rok. On si mysli že “freedom of speech” je svätý. Áno, v Dánsku. Ja mam strašne rada nordici pravé pretože sú taký idealisti. On tiež hovoril že extremizmus je nebezpečný vec. Súhlasím, lenže mi ne je jasne ako sa dá bojovať proti neho. Odborníci hovoria že pomôže verejná debata a určite vzdelania a informačný kampani.

 

A teraz ma napadlo že možno že aj na Slovensku by sa zdalo ako dobrý nápad verejná debata na tému zmluvy o výhrade svedomia. Rozumiem že pán Hrušovsky hovorí že to je taký dôležitý vec pre KDH a jeho voličia lenže oni nesú väčšina občanov SR a preto mi sa zdá že pán Hrušovsky ma extrémnu pozíciu kedy chce uvaliť jedny zákon voči 5 millionov Slovákov. Neviem ak pán Hrušovsky sa spýtal ak tie zmluvy nesú trošku ľahostajný veď sudca ma pravo hovoriť že nechce rozhodovať rozvod ale aj tie ktorý chcú skončiť manželstvo majú pravo to urobiť. Oni zaplatia dane tak dokonca zaplatia aj sudcovia a lekarovia mzdy. Tak ďakujem pán sudca alebo pán lekár že máš filozoficky dilemy a My zaplatíme na to.

 

 Kedy deti sú urazený začínajú hroziť že zoberajú svoje hračky a idú doma. Sobota som počula veľký dospelý politik povedať že ak nebudú zmluvy o výhrade svedomia predložene na najbližšie rokovanie vlády a schválené KDH odíde z vládnej koalície. Tak mi pripomenul tie deti!!!

 

Tu sú moje názory. Ak niekto cítil/a že som urazila svoje náboženské/politické presvedčenie, tak prepáčte, veď ja som ako ten dánsky minister ktorý veri že „freedom of speech“ je veľmi dôležitý. Podľa mňa je lepšie kedy vieš čo ten druhy mysli aspoň máš malo prekvapení potom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Od sebavedomia k panike. Ako sa zmenil Kočner v Threeme

Kočner poslal správu aj Jánovi Kuciakovi.

Dobré ráno

Dobré ráno: Kde zlyhala Zuzana Čaputová ako prezidentka?

Ako sa v úrade darí novej prezidentke.

Cynická obluda

Božská neefektivita

Keď si zakladatelia kresťanstva vymýšľali boha, očividne si ho vymysleli hrozne neefektívneho.


Už ste čítali?